Sommarcamp med Ekkono Coaching!

Sommarcamp 2026 med Ekkono Coaching – För dig som vill ta nästa steg i din fotbollsutveckling!

I sommar har vi återigen den stora glädjen att bjuda in till en unik fotbollsupplevelse – vår Sommarcamp 2026 i samarbete med Ekkono Coaching, ett spanskt företag som är ledande inom spelar- och tränarutveckling världen över.

Årets camp kommer att hålla en hög nivå och ställa lite större krav – men erbjuder också en fantastisk möjlighet att utvecklas både tekniskt, taktiskt och fysiskt under ledning av några av Europas mest kompetenta instruktörer.

Campen riktar sig till spelare födda 2011 – 2016 som vill utmanas, utvecklas och inspireras av internationella engelsktalande instruktörer i toppklass.

📍 Plats: Jernvallenområdet
📅 Datum: 15-18 juni
🕣 Tid: Förmiddag 2 dagar – Eftermiddag två dagar vilket ger fyra halvdagar under fyra dagar.
💰 Pris: 1250 kr

Vad ingår?
-8 träningspass med instruktörer från Ekkono varav 6 fotbollspass – 1 teoripass – 1 pass teori Smartfield Activity (Spelförståelse).
-T-shirt från Adidas
-Vattenflaska
-Diplom

Antalet platser är begränsat vilket medför att campen kan bli fullbokad snabbt!

Välkommen till en vecka fylld av passion, kunskap och fotbollsglädje med Sandvikens IF och Ekkono Coaching!

👉 Vid frågor, kontakta akadmichef Perra Nordström på [email protected]

Vid avbokning återbetalas 50 % av anmälningsavgiften.

ANMÄL HÄR

Damlaget är just nu på träningsläger i Sälen och föreningen riktar ett stort tack till VIP-klubben som gjorde lägret möjligt tack vare gåvan som överlämnades i samband med SIF-festen i november!
Ex-SIF:aren Ludwig Malachowski säljs från Mjällby AIF till schweiziska FC Basel och vi kan meddela att affären innebär ett betydande tillskott till Sandvikens IF tack vare en vidareförsäljningsklausul.
Linus Tagesson och Elias Gärdh finns med bland de nominerade till Superettans officiella utmärkelse Månadens Spelare/Tränare i juni.
Kansliet är nu stängt fram till den 27 juli. Ha en bra sommar!
Jens ”Dala” Dahlqvist anslöt som assisterande tränare i samband med att Elias Gärdh tog över huvudansvaret i slutet av maj. Uppdraget sträckte sig fram till sommaruppehållet.

Vårsäsongen avslutades på bästa möjliga sätt när herrarna besegrade Helsingborg med 4–2 på Jernvallen. Segern innebär att laget går till sommaruppehållet med fyra vinster på […]