Öppna träningar för pojkar födda 2012

Sandvikens IF Fotbollsakademi bjuder in spelare födda 2012 till öppna träningar.

Vi söker spelare som har en stark ambition att utvecklas som fotbollsspelare och som vill vara en del av en stimulerande, professionell och utvecklingsorienterad träningsmiljö.
Under de öppna träningarna får spelarna möjlighet att bekanta sig med vår verksamhet, träningsmetodik och ledarstab. Samtidigt får vår ledarstab en möjlighet att lära känna spelarna och se dem i vår träningsmiljö.

Vårt fokus ligger på långsiktig spelarutveckling, där teknik, spelförståelse, fysisk utveckling och individuell utveckling står i centrum.

Datum /tid:
13/10 klockan 17.00-18.30
14/10 klockan 18.30-20.00

Plats: Plan 3 Jernvallen

Anmälan för att delta på dessa öppna träningar är obligatoriskt.

Anmälan sker via följande länk:

https://entry.sportadmin.se/groupsOverview?uid=xMDBns&pageid=210

Välkommen till Sandvikens IF Fotbollsakademis öppna träningar.

Sandvikens IF Fotbollsakademi bjuder in spelare födda 2012 till öppna träningar.
Det blev en tung eftermiddag för damerna som föll med 7–0 mot KIF Örebro. Förlusten var den tredje raka i Elitettan.
Läsning inför damernas bortamatch mot KIF Örebro.
Föreningens uttalande angående de senaste händelserna i arenafrågan.
Sandvikens IF är stolta över att kunna meddela att Adam Kiani stannar i föreningen. 23-åringen har skrivit på ett kontrakt som sträcker sig över säsongen 2028.
De senaste resultaten för våra äldre ungdomslag.