Matchen mot Oddevold får ny avsparkstid

Med anledning av Brynäs fantastiska framfart i hockeyslutspelet och möjligheten att det blir en Match 7 i SM-finalen på lördag så är det nu bestämt att lördagens match mot Oddevold flyttas till 13:00.
Den eventuella hockeymatchen börjar 15:15.
Vi tackar alla inblandade parter för gott samarbete i frågan.
Vi är glada att hälsa Natalie Viggiano varmt välkommen till Sandvikens IF. Den 22-åriga amerikanska mittfältaren kommer till rödvitt från USL Super League-klubben Spokane Zephyr.
De senaste resultaten för våra äldre ungdomslag.
Den tredje omgången av Svenska Cupen för damer är nu lottad och SIF möter Umeå IK.
Inför resten av säsongen gör Sandvikens IF förändringar i ledarstaben kring damlaget. Mattias Hansson kliver in i rollen som manager och får ett övergripande ansvar för hela damverksamheten.
Rekryteringen presenteras av Handelsbanken i Sandviken
Vi är glada att hälsa Daniel Bergman varmt välkommen till Sandvikens IF. Den 22-årige helsingborgsfostrade mittfältaren kommer senast från Ettan-laget Ängelholms FF där han varit lagkapten.